KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17421020

nr 1742 1020

Roland Svensson

(1910-2003), Sverige

River Thames. Signerad "skiss 1951". Akvarell på papper. Bildmått: 25x28 cm, yttermått inklusive ram: 46x48 cm. Roland Svensson bodde på Parkvägen 46 i Storängen

Utrop:

700 kr

Såld:

900 kr

måndag 24 november 2025
kl 18:31:27

Roland Svensson

Läs mer om Roland Svensson